Travestiyle yatan erkekler gay midir?


Travestilerle birlikte olmak bir erkeği eşcinsel mi yapar? Bu yazıyı çok daha iyi anlamak için temel olarak 'travesti ve transseksüel' konularına hakim olmak çok daha faydalı olacaktır. Yazı içinde bu konuya giden linkler verilmiştir. Ancak kısaca bilmek gerekirse, travestiler tıbben vajinal operasyon geçirmemiş ama göğüs vs. gibi kadınlığa özgü dış görünüşe ait unsurları tamamlamışlardır. Trans bir bireyi ameliyatlı veya ameliyatsız olduğunu dış görünüşünden anlayamazsınız. Bunun haricinde Crossdresser olma olgusunun travestilik veya transseksüellik ile tam olarak alakası yoktur. Konumuza dönecek olursak, günümüzde insanlar daha bir alışkın travestilik olgusuna. En azından bazı bölgeler için bunu söylemek çok daha olası. Galiba eskiye göre daha fazla travestinin olması, insanları daha bir aşına hale getirmiş olsa gerek .

Kendinin farkında olmamak ve tomplumsal sebeplerden ötürü gizli olmak

Travestilerle birlikte olmak, erkeği eşcinsel mi yapar? Yoksa o erkek zaten eşcinsel midir? Tıp otoriteleri 'İçinde gizli eş cinsellik olan erkeklerin travestilere gittiklerini öne sürüyor'. Gizli eşcinsellik nedir? Gizli derken eşcinselliğinin farkında olmayan erkekleri mi kastediyorlar? Yoksa eşcinselliğini saklamak zorunda olanlarımı kastediyorlar? Bu da net değil.

Travestilerle birlikte olmak gizli eşcinsellerin tercihi mi?

İnsanların bir şeylere olan ilgisi azlık çoklukla orantılı olarak değişir mi bilemem elbette, ama sonuçta sorumuz şu: Travestilerle birlikte olmak için eşcinsel mi olmak gerekir? Ben yazının başlığına istinaden kendi cevabımı yazmadan önce konuyla alakalı genel kanıya, ve her biri kendi içinde bambaşka tartışma konusu olan diğer olasılıklara ve ayrıntılara değinmek istiyorum.

Aslında tıp otoritelerinin kanısına katılıyorum ancak, toplumda eş cinsel olduğunun farkında olmayan bireyler de var... ki bu apayrı bir tartışma konusudur. Ayrıca 'gizli eş cinsellik' farklı, 'eş cinselliğinin farkında olmamak' farklı bir konudur. Zira biri farkındadır ama gizli olarak yaşar ve eşcinseldir, diğeri de yalnızca farkında değildir ve sonuçta kendine göre eşcinsel değildir. Kendi eşcinselliğinin farkında olmayan birine neye göre eşcinsel denir artık orasını bilemiyorum,

Travestilerle birlikte olmak için eşcinsel mi olmak gerekir?

Evet bazı erkekler eşcinseldir, hem gaylerle hem de travestilerle birlikte olmaktan keyif alabiliyorlar... Kendilerini kabul etmişlerdir. Bazı erkekler de bir erkekle beraber olmak istedikleri halde çevre baskısı yüzünden ve bastırdıkları eşcinsel kimliklerinden ve partner bulamadıklarından dolayı travestileri tercih ediyor olabilir. Yani bu bireyler gizli takılmak zorunda olan bir eşcinsel de olabilir, kendinin eşcinsel olduğunun farkında olmayan biri de olabilir. Her iki durumda da bu bireyler toplumsal tabulardan ve sorumlu olduğu genel çevreden dolayı, kabul görmeme kaygısı taşır ve kendilerince haklıdırlar da; bu yüzden travestilere giderler deniyor.

Bunun yanı sıra eşcinsel olduğunun farkında olmayanlar diye nitelenen kişiler de travestilere gidiyorsa esasen bir farkındalık söz konusudur diyebilir miyiz? Ya da bu farkındalık uzun yada kısa süre sonra ortaya çıkacaktır dersek yanlış olur mu? Zira etki olmadan tepki olmaz yada bu konu çok daha uzun soluklu tartışılır. Aslında 'gizli olmak' ve 'farkında olmamak' konusu da başka bir tartışma konusu. Ancak yazının devamını daha tarafsız anlamanız için ufaktan açıklama ihtiyacı duydum. Ve yazının daha fazla karışmaması için biseksüellik olgusuna hiç girmiyorum ve devam ediyorum

İçinde transseksüel eğilimi olmayan ve erkeklere ilgi duyan erkekler homoseksüeldir ve öyle kalırlar. Zaten bir erkekle beraber olmak isteyen bir diğer erkeğe gay (homoseksüel) adı verilir. Bir travestiyle beraber olmak isteyen erkeğe neden gizli gay (gizli homoseksüel) adı verilir anlamış değilim. Sonuç olarak gizli de olsa gaydir. Ancak erkek vücudundan haz alan biri sizce neden kadınsılaşmış ve göğüsleri olan bir travestiye ilgi duysun? Elbette yukarıda da açıkladığım gibi partner bulamama, toplumsal gerçekler ve kişinin bunu kendine yakıştıramaması, itiraf edememesi  gibi ikilemler söz konusu olabilir. Şununda altını çizmekte yarar var, travestilere giden bireyler yalnızca toplumsal baskılardan ve çevreden korkan gizli gay'lerden ibaret değil.

Travestilik ve transseksüellik

 Şimdi, ilk önce travesti nedir sorusunu bir tık daha netleştirelim. Vücudundaki tüm tüyleri alıp, pırıl pırıl parlayıp, makyaj yapıp, peruk takan kadın kılığına giren erkekler travesti DEĞİLDİR. Bu kişiler Transseksüel eğilimli olan ya da olmayan gay (homoseksüel) bireylerdir. Kadın kılığına giren kişilere genel olarak Crossdresser denir. Yönelimleri Transseksüel olabilir ama sonuçta travesti değillerdir.

Tüm travestiler transseksüel midir?

Travesti olan biriside de başlangıçta görüntü olarak gay bir erkektir. Yalnız çoğunlukla Transseksüel eğilimlidir ve kadınsı olma yolunda belli bir dönüşüm sürecine girer. Bu süreçte en etkili değişimi de lazer epilasyon ve hormon tedavisi ile sağlarlar. Bu süreçte kadına özgü olan her şey tamamlanmaya çalışılır. Kimileri hormonun sağladığı göğüslerle yetinir kimileri silikon taktırır ya da diğer operasyonlarla başarılı veya başarısız fiziksel değişime uğrar. Travestilerin çoğunluğu transeksüel yönelimli olsa da büyük çoğunluğu vajinal operasyon geçirmemiştir. Aslında travesti kelimesi çoğunlukla yönelimi değil seks işçiliği yapan ve çoğunlukla ameliyatsız kesimi temsil eder.

Birde kadın olmaya fiziken musait bir anatomiye sahip olan transseksüel eğilimli bireyler de vardır. Tedavi ve operasyonların sonrasında istedikleri gibi hoş bir travesti olurlar. Neredeyse bir kadından farkı kalmaz. Nihayetinde güzellik, kuşkusuz kadınıyla erkeğiyle herkesi cezbedebilir... Dışarıdan bakınca sıradan kadın sanılabilir ve vajinal operasyon geçirip geçirmediği anlaşılamaz.

Transeksüel oluş: Travesti bireylerin bazıları, son olarak cinsel organ değişikliğine gidip, kadın olma sürecini tamamlarlar. Transseksuel eğilimi olup bu sürece giren herkes anatomik olarak farklıdır ve Travesti olmak isteyen kişi bedenen büyük ve çok erkeksi olabilir. Ancak bu durum, içindeki trans eğilimi vücuduna yansıtma talebine engel değildir ve mümkün olduğunca formasyonunu tamamlamaya çalışır. Bu linkteki yazıda travestilik ve transseksüellik farklılıklarıyla daha detaylı ele alınmıştır. Travesti veya transeksüel, her iki durumda da kişilerin fizyolojik avantajları sonucu doğrudan etkiler. Kimileri vajinal operasyon bile geçirmeden kimsenin anlamayacağı kadar güzel ve norm bir kadın olarak görünebilir, öte yandan vajinal operasyonunu tamamlamış bir transseksüel de ne yaparsa yapsın travesti gibi görünebilir ve toplumun 'dönme' olarak tanımladığı yaftayı yer. Konuyla alakalı şu linkede bakabilirsiniz https://hthayat.haberturk.com/yasam/guncel/haber/1035229-lgbti-sozlugu

Travestilerle birlikte olmak her erkeği eşcinsel mi yapar ? Buna kim karar verir

Gelelim heteroseksüel erkeklerin kadın ya da kadınsılık beklentilerine. Erkekler günlük ya da belli bir düzende cinsel hayatlarına eşlik edecek bir kadın ararlar. Bazı erkekler cinsel ihtiyaçtan kaynaklı olarak genelevlere giderler, ya da seks partnerleri vardır, ve  belli bir yaşta da çoğunlukla düzenli bir hayat için evlenirler. Elbette beş parmağın beşi bir değildir. Kimileri evlenmez ve düzenli olarak sex yaptıkları kız arkadaşları vardır ya da bir şekilde partner bulurlar. Tabi çok kabaca bir açıklamaydı bu.

Elbette her erkek her kadınla beraber olmaz. Aynı durum kadınlar içinde geçerlidir elbette. Ancak yazıda erkek merkezli ilerliyorum çünkü, konuyu travestilerle birlikte olan erkeklere bağlayacağım. Her erkeğin kendince cinsel duygularını tetikleyen belli başlı tipler vardır. Erkekler bu tetikleyici ögeleri daha az hoş ya da daha çok hoş kadınlarda bulabilirler. Ayrıca uç bir örnek verecek olursak; Uzun süredir sex yapmayan bir erkeğin hoş kadın veya daha az hoş kadın anlayışı da değişebilir. Tipi olmadığı halde sekse açlıktan dolayı normalde tarzı olmayan bir kadınla beraber olması da normaldir. Erkekler çoğu zaman kadının cinsel cazibesi karşılığında heyecanlanmaya açıktır ve tetiklenebilirler.

Bazı erkekler, bazı kadınların dişiliğine karşı koyamaz. Sekse aç veya tok bir erkeğin biri, gün gelir, gördüğü ve ilgisini çeken hoş bir kadının travesti olduğunu anlamayabilir. Yada hiç denemediği halde travesti olduğunu anlasa bile konuşmak tanışmak isteyebilir. Travestinin kadınsı hallerine karşı koyamayabilir. Bu erkeği neye göre eşcinsel olarak tanımlayacağız? E tabi burada sonrası akıl birliğiyle iki kişinin kararı ve sonuçları hesaplamak imkansızdır. Aslında bu kısımda da konuşmak gereken çok detay var ama durumu ifade etmeye maalesef deneyimlerim yetmez :)
Şimdi sorumuzu bir kere daha hatırlayalım, Travestilere giden her erkek eş cinsel midir? Travestiye gitmek için eşcinsel olmak şart mıdır? E bunun cevabını kendiniz düşünerek verin. Veya tanımlar arasında kaybolmaya gerek var mı ?

https://www.lgbtarkadaslik.com/2021/01/gizli-escinsellik-nedir-toplum-aile.html

Yorum Gönder

Yorum ekle (0)

Daha yeni Daha eski